Zrównoważone działania na Festiwalu Kultury i Sztuki Japońskiej – JAPANicon2

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju (CPE) ma zaszczyt poinformować o realizacji zrównoważonych działań na Festiwalu Kultury i Sztuki Japońskiej – JAPANicon2.

JAPANIcon2 jest jednym z serii wydarzeń edukacyjno-rozrywkowych organizowanych przez grupę Miohi (http://miohi.pl), które odbywają się w całej Polsce. Ich celem jest przybliżenie tematów związanych głównie z Krajem Kwitnącej Wiśni (Japonią), jej kultury i popkultury – tradycji, zwyczajów, muzyki, legend, języka etc. JAPANicon2 odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera na Osiedlu Czecha 59 w dniach 22-23 października 2011 roku.

W ramach JAPANiconu CPE planuje dołączyć płaszczyznę środowiskową poprzez przeprowadzenie działań propagujących ideę zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem konwencji wydarzenia. Należą do nich:

1. Wsparcie organizatorów w działaniach z zakresu zrównoważonego rozwoju.

2. Przeprowadzenie gier poruszających kwestie środowiskowe:

  • Tropy” – gra ma na celu poprzez zabawę edukować uczestników gry z zakresu umiejętności rozpoznawania otaczających nas gatunków roślin i zwierząt, a także tropów;
  • Władcy Wód” – gra nawiązująca do dalekowschodnich rybackich tradycji, której celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej i wskazanie istniejących relacji ekonomia-społeczeństwo-środowisko.

3. Promocja działań i postaw zmniejszających niekorzystny wpływ na środowisko oraz działania informacyjne na tematy związane z szeroko pojętym zrównoważonym rozwojem dla wszystkich zainteresowanych osób.

4. Promocja kampanii Zielonych Wydarzeń.

Dodatkowo na JAPANiconie zostanie zaprezentowany pokaz serii zdjęć uwieczniających tegoroczną wyprawę do Krainy Smoków, czyli Chin wraz z interesującymi opowieściami i spostrzeżeniami z czasu pobytu i powrotu do kraju Metalowym Smokiem (koleją transsyberyjską).

 

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Comments are closed.