„Szkoła Zielonych Liderów” – projekty uczestników

Centrum Promocji Ekorozwoju ma zaszczy poinformować projektach, które zostały zaplanowane i są realizowane lub zostały już zrealizowane przez uczestników projektu „Szkoła Zielonych Liderów”.

„Święto Cykliczne 2011” – pierwsza tego typu impreza organizowana równocześnie w 12 miastach w Polsce. Organizatorem była Sekcja Rowerzystów Miejskich w Poznaniu, zaś głównym koordynatorem absolwent Szkoły Zielonych Liderów – Cezary Brudka. Wydarzenie miało miejsce 12 czerwca 2011 r. Stowarzyszenie CPE wsparło organizacje zostając jednym z głównych partnerów ponadto koordynator został objęty Mentoringiem, podczas którego w ciągu 8 godzinnego spotkania zostały zaplanowane założenia, cele oraz zadania, które były następnie realizowane w ramach „Święta Cyklicznego”.

„Zrównoważone Wydarzenie w ramach 26. Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki POLCON 2011”. – pomysłodawcą i koordynatorem jest kolejny absolwent Szkoły Zielonych Liderów – Arkadiusz Zacharzewski, który obecnie jest Członkiem Stowarzyszenia CPE. Pomysł po spotkaniach projektowych w ramach spotkań z mentorem został przekształcony w projekt, który jest obecnie realizowany przez Stowarzyszenie CPE. Głównym celem projektu jest: Promocja idei ekorozwoju oraz wspieranie działań zwiększających świadomość ekologiczną przez wykorzystanie gier, prezentacja oraz innych działań wspierających organizatorów poprzez zorganizowanie i koordynowani działań realizacje konwentu zgodnie z ideą Zielonych Wydarzeń. Jedynm z takich dziłań jest próba zorganizowania zbiórki odpadów do odzysku na konwencie

Sam POLCON to wydarzenie odbywające się corocznie w ramach którego odbywa się zlot fantów fantastyki, science-fiction, fanów gier planszowych, role-playing, dodatkowo w ramach niego odbywa się przyznanie nagrody literackiej im. J. Zajdla. Tegoroczny POLCON organizowany jest w Poznaniu w terminie 25-28 sierpnia 2011 r. na terenie MTP w Poznaniu.

Gra Tropy – stanowi jeden z ważniejszych elementów „Zrównoważonego wydarzenia”. Pomysłodawcą oraz koordynatorem jest kolejny absolwent Szkoły Zielonych Liderów – Sylwia Piotrowska, obecnie Członek Stowarzyszenia CPE. Gra stanowi działanie łączące edukacje ekologiczna z rozrywką. Głównym elementem gry ma być rozpoznawania tropów zwierząt, oczekiwanym efektem edukacyjnym obok ciekawie spędzonego dnia ma być zwiększenie wiedzy o gatunkach fauny w szczególności rodzime. Gra został dostosowana do konwencji POLCONU w celu jej uatrakcyjnienia. Poniżej opis zamieszczony w programie imprezy: „Tropy – graczu wyobraź sobie, że znalazłeś w strasznej sytuacji, twój samolot się rozbił, Ty przeżyłeś. Chcesz żyć dalej, musisz wrócić jakoś do cywilizacji. Przed Tobą jednak długa droga, obierz właściwy kierunek, uważaj na drapieżniki, poluj by mieć co jeść. Twoim zadaniem jest wybranie odpowiedniej drogi. Ocena tropów i śladów w swojej okolicy pomoże Ci uniknąć drapieżników i znaleźć zwierzynę do polowania.”

Przy organizacji wszystkich tych działań uczestniczyli również innych absolwenci Szkoły Zielonych Liderów w liczbie 6 osób. Za działanie mentoringowe odpowiadał koordynator Szkoły Zielonych Liderów – Jakub Kotnarowski oraz Monika Florek i Jacek Zatoński (personel Szkoły Zielonych Liderów).

Comments are closed.