Serial „Misja Natura” na antenie TVP2

Od lutego 2017 r. na antenie telewizyjnej Dwójki można oglądać serial „Misja Natura” ukazujący różnorodność obszarów Natura 2000 w Polsce, złożoność działań podejmowanych dla ich ochrony, a także współistnienie w nich człowieka i przyrody.

baner serialu

Serial kieruje uwagę odbiorców na bardziej i mniej znane zakątki Polski, które odwiedzą Gosia (Małgorzata Kosik) i Romek (dr Romuald Mikusek) w celu wykonania określonych misji.

Program emitowany jest na antenie TVP2 w piątki o godzinie 6.30. Na najbliższy odcinek pt. Szlakiem Doliny Noteci zapraszamy już 3 marca.

Serial „Misja Natura” według scenariusza i w reżyserii Jacka Piotra Tarasiuka oraz Dariusza Kuciewicza, to cykl 12-stu odcinków prezentujących w nietypowy sposób funkcjonowanie sieci Natura 2000 w Polsce i Europie oraz współpracę człowieka z naturą. Poszczególne odcinki zrealizowane są w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, każdy na innym obszarze Natura 2000 w różnych rejonach Polski: Dolina Baryczy, Kurze Grzędy, Zatoka Pucka i Półwysep Helski, Zalew Szczeciński, Dolina Bugu, Góry Stołowe, Góry Słonne i Pogórze Przemyskie, Puszcza Knyszyńska, Wyżyna Miechowska, Pieniny czy Pustynia Błędowska i Poligon Orzysz.

Serial powstał w ramach projektu „Misja Natura” realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat nad projektem objęła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie.

Więcej informacji o serialu  na stronie internetowej: http://misjanatura.serial.fwie.pl/screen.php?type=2.

Comments are closed.