Pyrkon 2012 i Zrównoważone Wydarzenia CPE

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju (CPE; www.cpe.info.pl) ma przyjemność zaprosić na kolejne Zrównoważone Wydarzenie, tym razem w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Miłośników Fantastyki Pyrkon 2012.

Pyrkon odbywa się w Poznaniu każdego roku w ostatni weekend marca, gromadząc fanów szeroko pojętej fantastyki w każdym wydaniu – tekstu, obrazu, dźwięku, gry (http://www.pyrkon.pl). W tym roku z bogatego programu Festiwalu będzie można skorzystać w dniach 23 – 25 marca w przestrzeni konferencyjnej Międzynarodowych Targów Poznańskich (główne wejście na Konwent od ul. Śniadeckich).

Zrównoważone Wydarzenia natomiast są inicjatywą CPE, w ramach której edukujemy i promujemy ochronę środowiska oraz ideę i zasady zrównoważonego rozwoju podczas konferencji, festiwali, warsztatów i innych wydarzeń. Działania podejmowane w ramach tego projektu wpisują się w główny cel statutowy CPE: rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw oraz działań zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju.

W ramach Pyrkonu 2012 Zrównoważone Wydarzenie obejmuje następujące zadania, które pozwolą wpłynąć na wykształcenie trwałych postaw ekologicznych wśród uczestników:

1. Przeprowadzenie gier poruszających kwestie środowiskowe: TROPY oraz WŁADCY.  Uczestnicy mają szansę otrzymać upominki, których sponsorami są:


  • Ekologiczna koszulka The Mountain – od sklepu  KaRoKa

2. Przeprowadzenie prelekcji dotyczących szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju:

  • Katastrofy Ekologiczne – człowiek kontra natura?;
  • GAJA vs. MEDEA.

3. Działania informacyjne na tematy związane z szeroko pojętym zrównoważonym rozwojem dla wszystkich zainteresowanych osób.

4. Doradztwo organizatorom, Stowarzyszeniu Klub Druga Era, w kwestiach ekorozwoju i Zielonego Standardu wydarzeń (działania w ramach ogólnopolskiego projektu Zielone Wydarzenia – Kampania edukacyjno-promocyjnahttp://www.zielonewydarzenia.pl, którego CPE jest regionalnym partnerem).

Piątek, 23.03.2012

Katastrofy Ekologiczne – człowiek kontra natura? Prelekcja (Godz. 17/ Naukowa 2) Czym są katastrofy ekologiczne? Przykłady katastrof naturalnych i wywołanych przez człowieka. Czy katastrofy ekologiczne mają jakieś plusy czy są wyłącznie negatywne?  Czy jakaś katastrofa ekologiczna przyczyni się w końcu do końca ludzkości? Jeśli tak to jak może wyglądać – scenariusze zagłady.

Sobota, 24.03.2012

GRA WŁADCY (Godz. 13/ Games Room Turniejowy)
Symulacyjna gra zespołowa, w której przebieg rozgrywki jest zależny od decyzji graczy. Wyłącznie od Was zależy kto zostanie Władcą Tej Krainy, a przede wszystkim kto w niej przetrwa… Dla wybranych uczestników przewidziane upominki 🙂

Niedziela, 25.03.2012

GAJA vs. MEDEA  prelekcja (Godz. 11/ Naukowa 2)
Fenomen Życia. Czym w ogóle jest Życie? Czy jest w stanie zmieniać warunki na korzystne dla siebie i trwać czy jednak wprowadzane zmiany spowodują samozagładę? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Po prelekcji możliwość dyskusji i przedstawienia swoich refleksji na temat życia i jego przyszłości.

 

GRA TROPY (Godz. 13/ Games Room Turniejowy)
Graczu wyobraź sobie, że znalazłeś się w strasznej sytuacji – Twój samolot rozbił się, Ty przeżyłeś. Aby przetrwać musisz powrócić do cywilizacji. Obierz właściwy kierunek, unikaj drapieżników, zdobywaj pożywienie. Niezbędna do przeżycia jest znajomość podstawowych gatunków roślin i zwierząt.  Dla wybranych uczestników przewidziane upominki 🙂

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Comments are closed.