Konkurs EKObiuro 2013 – zgłoszenia do końca sierpnia!

Fundacja Aeris Futuro z Krakowa oraz Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju z Poznania zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu EKOBIURO.

Logo konkursu Ekobiuro  kolor

Konkurs skierowany jest do pracowników biurowych firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, zainteresowanych wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w swoim miejscu pracy. Do tej pory zorganizowane zostały już trzy edycje konkursu. http://zielonewydarzenia.pl/pl/i.130.id.806.0/Wyniki_poprzednich_edycji.html

Aby wziąć udział w konkursie należy zorganizować w miejscu pracy działanie proekologiczne i przesłać nam krótką relację. Czas trwania tego działania oraz jego forma nie są ściśle określone – może to być jeden dzień, w ramach którego odbędzie się np. Dzień Ekobiura, Dzień Bez Samochodu, ale także mogą to być działania długofalowe, np. rozpoczęcie wdrażania proekologicznych rozwiązań tj. codzienna selekcja odpadów, ograniczanie zużycia energii, papieru, itp. Wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności Pracowników.

Ważne, by działania podjęte w ramach Konkursu wiązały się z wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w miejscu pracy – do takich działań zaliczyć można np. organizację selektywnej zbiórki odpadów, dnia bez samochodu czy kącika edukacyjnego dla pracowników. Liczy się pomysłowość i kreatywność oraz zaangażowanie pracowników w działania ekologiczne. Inspirujące pomysły oraz relacje z poprzednich edycji Konkursu znajdą Państwo na stronie www.zielonewydarzenia.pl, w zakładce EKOBIURO.

Co zrobić żeby wygrać?
Na początku należy stworzyć zespół składający się minimum z 5 osób (maksymalnie 20), wybrać koordynatora a następnie przesłać swój pomysł do organizatora (Fundację Aeris Futuro). Więcej w Regulaminie: http://zielonewydarzenia.pl/pl/i.130.id.789.0/Regulamin_.html

Nagrody?
Na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają atrakcyjne nagrody. W 2012 roku były to kolejno: za zajęcie pierwszego miejsca –  wyjazd integracyjny do ciekawego przyrodniczo miejsca, za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca przewidzieliśmy ekologiczne nagrody rzeczowe dla Zespołu.

Laureaci ubiegłorocznej edycji Konkursu EKOBIURO:

1. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie
2. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
3. International Paper Sp. z o.o.
Wyróżnienie: Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU

Udział w Konkursie EKOBIURO to doskonała okazja do zdobycia i wypromowania pozytywnego wizerunku firmy, instytucji i organizacji zaangażowanej w działania na rzecz ochrony środowiska w swoim miejscu pracy. Daje on także możliwość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i edukacji ekologicznej pracowników. Wspólna organizacja wydarzenia ekologicznego to  świetny sposób na integrację zespołu i budowanie pozytywnej atmosfery w miejscu pracy.

Więcej informacji na temat Konkursu na http://zielonewydarzenia.pl/pl/i.30.0.0.0/Ekobiuro.html

oraz udzielają:

Arkadiusz Zacharzewski, członek zarządu Centrum Promocji Ekorozwoju w Poznaniu, M: +48 888 354 846, e-mail: arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl

Comments are closed.