Formularz rekrutacyjny „Ptaki w Mieście 2017”

Formularz dla osób zainteresowanych włączeniem się w działania w ramach projektu „Ptaki w Mieście 2017 – działajmy dla ochrony ptaków w Poznaniu”.

W ramach projektu planujemy:

  1. przeprowadzenie inwentaryzacji ptaków oraz miejsc ich występowania na blokach wielorodzinnych, na budynkach nie poddanych termomodernizacji oraz już ocieplonych z budkami lęgowymi.
  2. inwentaryzację miejsc występowania gniazd jaskółki oknówki
  3. sprawdzenie stanu budek lęgowych zamontowanych na budynkach oraz tego czy są zasiedlone
  4. przeprowadzenie monitoringu zagrożeń dla ptaków i ich siedlisk, wynikających z ocieplania lub remontów budynków wielorodzinnych oraz celowego niszczenia gniazd
  5. włączenie w działania projektowe wolontariuszy będących mieszkańcami Poznania, studentów, osób pracujących lub czasowo przebywających w Poznaniu.

Dla osób zainteresowanych oferujemy praktyczne szkolenie z zakresu pracy inwentaryzatorskiej w terenie, rozpoznawania wybranych ptaków żyjących w mieście oraz miejsc stanowiących ich potencjalne siedlisko.

Po szkoleniu te osoby mogą również włączyć się w pierwsze w Poznaniu działania sprawdzające efektywność w zasiedlaniu budek lęgowych.

Osoby zainteresowane pracą w zakresie monitorowania zagrożeń dla ptaków i podejmowania interwencji prosimy oprócz wypełnienia formularza również o przesłanie krótkiego CV na maila: jakub.kotnarowski@cpe.info.pl.

W ramach projektu przewidzieliśmy wynagrodzenie dla inwentaryzatorów oraz specjalisty od monitorowania zagrożeń.

Zgłoszenie poprzez formularz on-line zamieszczony poniżej, w razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na maila: biuro@cpe.info.pl.

 

Tags: , , , , , , ,

Comments are closed.