Formularz Ptaki w Mieście 2019

Formularz dla osób zainteresowanych uczestnictwem w projekcie „Ptaki w Mieście 2019 – włączenie mieszkańców do ochrony ptaków”.

W ramach projektu planujemy:

  • przeprowadzenie inwentaryzacji ptaków oraz miejsc ich występowania na blokach wielorodzinnych, na budynkach nie poddanych termomodernizacji oraz poddanych termomodernizacji, z budkami lęgowymi.
  • przeprowadzenie monitoringu zagrożeń dla siedlisk ptaków, wynikających z termomodernizacji lub remontów budynków wielorodzinnych, celowego niszczenia gniazd oraz identyfikacja nowych zagrożeń i podejmowanie interwencji
  • sprawdzenie stanu budek lęgowych zamontowanych na budynkach oraz sprawdzenie czy są one zasiedlane
  • włączenie w działania projektowe wolontariuszy będących mieszkańcami Poznania, osobami studiującymi, pracującymi lub przebywającymi w Poznaniu.

Dla osób zainteresowanych oferujemy praktyczne szkolenie z zakresu pracy inwentaryzatorskiej w terenie, rozpoznawania wybranych ptaków żyjących w mieście oraz miejsc stanowiących ich potencjalne siedlisko. Dodatkowo dla 12 wolontariuszy założyliśmy zakup lornetek do obserwacji terenowych.

Po szkoleniu te osoby mogą również włączyć się w pierwsze w Poznaniu działania sprawdzające efektywność w zasiedlaniu budek lęgowych.

Osoby zainteresowane pracą w zakresie monitorowania zagrożeń dla ptaków i podejmowania interwencji prosimy oprócz wypełnienia formularza wysłania informacji na maila: jakub.kotnarowski@cpe.info.pl.

W ramach projektu przewidzieliśmy wynagrodzenie dla inwentaryzatorów oraz specjalisty od monitorowania zagrożeń.

Zgłoszenie poprzez formularz on-line zamieszczony poniżej, w razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na maila: biuro@cpe.info.pl.

Polityka prywatności

Polityka cookies

Tags: , ,

Comments are closed.