FESTIWAL FANTASTYKI PYRKON 2014 – promocja ekorozwoju i ekologii

W tym roku po raz kolejny Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju będzie obecne na Festiwalu Fantastyki PYRKON, związku z tym wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli okazje zapoznać się z ideą zrównoważonego rozwoju  podczas naszych gier i warsztatów oraz wykazać się podstawą proekologiczną w ramach różnych działań przewidzianych przez organizatorów.

Festiwal Fantastyki PYRKON jest znaczącym w Polsce wydarzenie, które gromadzi wielu fanów (w 2013 r. ponad 12 tys.!) szeroko pojętej fantastyki w każdym wydaniu – tekstu, obrazu, dźwięku oraz gry (pyrkon.pl). Tegoroczny PYRKON odbywa się w dniach 21-23 marca 2014 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (główne wejście na festiwal od ul. Śniadeckich).

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju już od kilku lat współpracuje z organizatorami wydarzenia – Stowarzyszeniem Klub „Druga Era” poprzez wsparcie w zakresie zorganizowania i koordynowania działań promujących ideę zrównoważonego rozwoju oraz podnoszących poziom świadomości ekologicznej.

Do podjętych działań przez CPE należy zaliczyć:

 • doradztwo i wsparcie merytoryczne organizatorów w kwestii wdrażanie zielonych standardów wydarzeń
 • organizacja selektywnej zbiórki surowców wtórnych oraz odpadów niebezpiecznych – w tym roku Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu na czas trwania Pyrkonu wypożyczy pojemniki do zbiórki odpadów niebezpiecznych (przeterminowanych leków, zużytych świetlówek oraz zużytych baterii), a także przekaże materiały nt. prawidłowego postępowania z odpadami,
 • prowadzenie prelekcji na temat szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju,
 • organizacja gier poruszających kwestie środowiskowe (m.in. problematykę odnawialnych źródeł energii, obszarów Natura 2000 oraz zależności ekonomiczno-społeczno-środowiskowych). Nowością będzie możliwość współtworzenia przez uczestników wydarzenia Pyrkonowej EKO-GRY.

Dla wybranych uczestników gier i zabaw edukacyjnych są przewidziane ciekawe nagrody!!

 

Dzięki powyższym działaniom zamierzamy pozytywnie wpłynąć na kształtowanie trwałych postaw ekologicznych i prospołecznych wśród uczestników.

 

PROGRAM  Stowarzyszenia Centrum Promocji Ekorozwoju na Festiwalu:

 1. Sobota (22.03.), godz. 11:00 – Think Different – Gry EkoRozwojowe
  (Games Room pawilon: 7a)
  http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go2=event&id=2909
 2. Sobota (22.03.), godz. 16:30 – prelekcja nt. Czy czeka nas zielona przyszłość?
  (miejsce: Naukowa 1 – pawilon 7, I piętro)
  http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go2=event&id=2905
 3. Niedziela (23.03.), godz. 11:00 – Pyrkonowa EKO-GRA

 

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na festiwalu fantastyki PYRKON!!

Autor: Ola Korcz

Comments are closed.