Ekospotkanie 12.10.2010

Na najbliższym spotkaniu 12.10.2010 o 18.00 w ekowiarni, będziemy chcieli przygotować się do powołania komisji dialogu społecznego przy wydziale ochrony środowiska UMP, przy okazji będzie to okazja do ustanowienia koalicji poznańskich organizacji ekologicznych.

Na ostatnim spotkaniu poruszyliśmy następujące tematy, które dalej będziemy poruszać:

– Stowarzyszenie My Poznaniacy powołało komitet wyborczy i startuje w wyborach samorządowych do rady miasta i na prezydenta. Powszechnie wiadomo, że wspierają inicjatywy związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną przyrody. Nie tylko mamy możliwość ich poprzeć ale także wystartować sami w wyborach. Chcieliby aby na każdej liście w 7 okręgach znalazł się co najmniej jeden ekolog.

– W listopadzie wspólnie z kolami z UAM i UP zorganizujemy konferencje – spotkanie networkingowe, na którym koła i organizacje pozarządowe zaprezentują swoją dotychczasową działalność oraz plany. Będzie to okazja do nawiązania jeszcze lepszej współpracy.

– zbieramy podpisy pod nowelizacją prawa dotyczącego parków narodowych, szczegóły tydecydujesz.org

– w listopadzie organizujemy grę miejską o problemach globalnych – http://cpe.info.pl/projekt-wygraj-globalny-rozwoj, już teraz poszukujemy osoby, które chciałyby włączyć się w jej organizowania. Zapewniamy drobne wynagrodzenie i dobrą zabawę.

– przypominam o tym, że możecie sobie pobrać publikacje wyzwania zrównoważonego rozowju w Polsce – http://www.zatonski.eu/pliki/Wyzwania.pdf N

Comments are closed.