Wystawa prac konkursowych – 11.11.2011r.

W dniu święta ulicy świętego Marcina – 11. 11. 2011 w godzinach 12.00 do 16.00 na placu Mickiewicza miała miejsce wystawa prac plastycznych wyróżnionych w konkursie ” Odpady nie giną w piecu. One uciekają przez komin . Odpady segreguj! Nie spalaj”.

Ich autorami są uczniowie poznańskich Szkół Podstawowych klas IV-VI. Konkurs stanowiący część finansowanego przez Urząd Miasta Poznania projektu „Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe: Akcja uświadamiająca o szkodliwości spalania śmieci w piecach przydomowych” zorganizowało Centrum Promocji Ekorozwoju.

Na wystawie znalazły się 24 najlepsze prace. O godzinie 15 odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród dla trzech najlepszych prac oraz wyróżnionych.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników obchodów ulicy Św. Marcina

W czasie wystawy wolontariusze Centrum Promocji Ekorozwoju rozdawali w okolicach ulicy św. Marcina ulotki informacyjne na temat szkodliwości spalania odpadów oraz o sposobie rozwiązania tego problemu. Przeprowadzono również wywiad z oglądającymi wystawę mieszkańcami Poznania.

Dodatkową atrakcją przygotowaną tego dnia przez CPE była możliwość dostania za makulaturę drzewka: klonu polnego – (Acer campestre L.) uczestnicy obchodów imienin ul. Św. Marcina chętnie z tej możliwości korzystali. W sumie rozdano 25 drzewek.

Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie plastycznym. Każda prac była wyjątkowa i niepowtarzalna. Wszystkie stanowią dla nas wielką wartość.

Dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy autorom prac wyróżnionych!

Comments are closed.