Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe: akcja uświadamiająca szkodliwość spalania odpadów w piecach przydomowych

Strona projektu: www.niespalajmy.pl

Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, już niedługo znów z kominów będzie się wydobywać  czarny, gryzący dym . Czy jest to spowodowane oszczędnością, czy raczej niewiedzom, do czego może doprowadzić spalanie odpadów w piecach przydomowych?

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju podjęło próbę uświadamiania społeczności miasta Poznania, a w szczególności mieszkańców Grunwaldu i Świerczewa o szkodliwości spalania odpadów w piecach przydomowych. Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Poznań.

Akcja uświadamiająca jest skierowana do mieszkańców domów jednorodzinnych dzielnicy Grunwald oraz Świerczewo, a także do młodzieży szkolnej uczestniczącej w konkursie plastycznym polegającym na wykonaniu plakatu zachęcającego do nie spalania śmieci w piecach domowych. Prace konkursowe zostaną wystawione podczas obchodów imienin ulicy Św. Marcina –  11 listopada 2011 r.

W czasie trwania akcji zostaną rozdane broszury informacyjne na temat szkodliwości spalania śmieci. Każdy kto chciałaby dowiedzieć się więcej na temat szkodliwości spalania śmieci w piecach przydomowych będzie mógł porozmawiać z przeszkolonymi przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju wolontariuszami.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w akcji uświadamiającej szkodliwość spalania śmieci w piecach przydomowych, poprzez oglądanie wystawy prac młodzieży szkolnej oraz rozmowę z członkami Stowarzyszenia Centrum Promocji Ekorozwoju w czasie trwania  obchodów ulicy Św. Marcina.

Odwiedź stronę projektu – www.niespalajmy.pl

Comments are closed.