Zrównoważone wydarzenia

Zaproszenie na „Wielkopolskie Dni Ochrony Środowiska” (7-8 czerwiec br.)

niedziela, Maj 18th, 2014

Chcesz spędzić aktywnie czas i dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo chronić swoje najbliższe środowisko, co się dzieje z odpadami po wyrzuceniu ich do kosza lub nauczyć się rozpoznawać ptaki z Twojego najbliższego otoczenia?

Przyjdź na Wielkopolskie Dni Ochrony Środowiska!

W tym roku w Poznaniu odbędą się Wielkopolskie Dni Ochrony Środowiska organizowane w weekend 07-08 czerwca 2014 roku między godziną 10 a 18. Obchody odbędą się w poznańskim Ogrodzie Botanicznym UAM przy ulicy Dąbrowskiego 165 (pętla tramwajowa: Ogrody). Głównymi organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju, Ogród Botaniczny UAM i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. (więcej…)

Podsumowanie działań CPE na Festiwalu Fantastyki PYRKON 2014

środa, Kwiecień 9th, 2014

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju dzięki współpracy z Stowarzyszeniem Klub „Druga Era” było obecne na Festiwalu Fantastyki PYRKON, który odwiedziło w tym roku ponad 12 tysięcy osób.

Podczas dwóch dni festiwalu prowadziliśmy swoje stoisko z różnorodnymi grami poruszające zagadnienia od ekologii poprzez odnawialną energie jak i konsultacje społeczne. Tegoroczną nowością prowadzoną przez zespół CPE była możliwość stworzenia pól do Pyrkonowej EkoGry. W niedzielę, zgodnie z programem zostały rozegrane dwie rozgrywki z informacjami edukującymi o postawach przyjaznych dla środowiska. Uczestnicy wszystkich gier otrzymali upominki, a zwycięzcy wartościowsze nagrody przekazane przez:

FESTIWAL FANTASTYKI PYRKON 2014 – promocja ekorozwoju i ekologii

środa, Marzec 19th, 2014

W tym roku po raz kolejny Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju będzie obecne na Festiwalu Fantastyki PYRKON, związku z tym wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli okazje zapoznać się z ideą zrównoważonego rozwoju  podczas naszych gier i warsztatów oraz wykazać się podstawą proekologiczną w ramach różnych działań przewidzianych przez organizatorów.

Festiwal Fantastyki PYRKON jest znaczącym w Polsce wydarzenie, które gromadzi wielu fanów (w 2013 r. ponad 12 tys.!) szeroko pojętej fantastyki w każdym wydaniu – tekstu, obrazu, dźwięku oraz gry (pyrkon.pl). Tegoroczny PYRKON odbywa się w dniach 21-23 marca 2014 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (główne wejście na festiwal od ul. Śniadeckich).

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju już od kilku lat współpracuje z organizatorami wydarzenia – Stowarzyszeniem Klub „Druga Era” poprzez wsparcie w zakresie zorganizowania i koordynowania działań promujących ideę zrównoważonego rozwoju oraz podnoszących poziom świadomości ekologicznej.

Do podjętych działań przez CPE należy zaliczyć:

 • doradztwo i wsparcie merytoryczne organizatorów w kwestii wdrażanie zielonych standardów wydarzeń
 • organizacja selektywnej zbiórki surowców wtórnych oraz odpadów niebezpiecznych – w tym roku Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu na czas trwania Pyrkonu wypożyczy pojemniki do zbiórki odpadów niebezpiecznych (przeterminowanych leków, zużytych świetlówek oraz zużytych baterii), a także przekaże materiały nt. prawidłowego postępowania z odpadami,
 • prowadzenie prelekcji na temat szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju,
 • organizacja gier poruszających kwestie środowiskowe (m.in. problematykę odnawialnych źródeł energii, obszarów Natura 2000 oraz zależności ekonomiczno-społeczno-środowiskowych). Nowością będzie możliwość współtworzenia przez uczestników wydarzenia Pyrkonowej EKO-GRY.

Dla wybranych uczestników gier i zabaw edukacyjnych są przewidziane ciekawe nagrody!!

 

Dzięki powyższym działaniom zamierzamy pozytywnie wpłynąć na kształtowanie trwałych postaw ekologicznych i prospołecznych wśród uczestników.

 

PROGRAM  Stowarzyszenia Centrum Promocji Ekorozwoju na Festiwalu:

 1. Sobota (22.03.), godz. 11:00 – Think Different – Gry EkoRozwojowe
  (Games Room pawilon: 7a)
  http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go2=event&id=2909
 2. Sobota (22.03.), godz. 16:30 – prelekcja nt. Czy czeka nas zielona przyszłość?
  (miejsce: Naukowa 1 – pawilon 7, I piętro)
  http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go2=event&id=2905
 3. Niedziela (23.03.), godz. 11:00 – Pyrkonowa EKO-GRA

 

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na festiwalu fantastyki PYRKON!!

Autor: Ola Korcz

Dziękujemy za uczestnictwo w punktach programu Zrównoważonego Wydarzenia CPE

piątek, Marzec 30th, 2012

Dziękujemy za uczestnictwo w punktach programu Zrównoważonego Wydarzenia CPE prowadzonych podczas tegorocznego Pyrkonu. Mamy nadzieję, że spędzony z nami czas będziecie miło wspominali, a zdobyte informacje i upominki pozytywnie wpłyną na kształtowanie zachowań przyjaznych środowisku 🙂

Szczególne podziękowania należą się sponsorom upominków dla uczestników gier, czyli portalowi dlakieszeni.pl oraz dystrybutorowi ekologicznych koszulek KaRoKa.

 
Failed to get data. Error:
Start tag expected, '<' not found

Data returned by Google:
The Picasa API is deprecated. See https://developers.google.com/picasa-web/ for more details and the migration guide.
(więcej…)

Pyrkon 2012 i Zrównoważone Wydarzenia CPE

sobota, Marzec 17th, 2012

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju (CPE; www.cpe.info.pl) ma przyjemność zaprosić na kolejne Zrównoważone Wydarzenie, tym razem w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Miłośników Fantastyki Pyrkon 2012.

Pyrkon odbywa się w Poznaniu każdego roku w ostatni weekend marca, gromadząc fanów szeroko pojętej fantastyki w każdym wydaniu – tekstu, obrazu, dźwięku, gry (http://www.pyrkon.pl). W tym roku z bogatego programu Festiwalu będzie można skorzystać w dniach 23 – 25 marca w przestrzeni konferencyjnej Międzynarodowych Targów Poznańskich (główne wejście na Konwent od ul. Śniadeckich). (więcej…)

Zrównoważone działania na Festiwalu Kultury i Sztuki Japońskiej – JAPANicon2

piątek, Październik 7th, 2011

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju (CPE) ma zaszczyt poinformować o realizacji zrównoważonych działań na Festiwalu Kultury i Sztuki Japońskiej – JAPANicon2.

JAPANIcon2 jest jednym z serii wydarzeń edukacyjno-rozrywkowych organizowanych przez grupę Miohi (http://miohi.pl), które odbywają się w całej Polsce. Ich celem jest przybliżenie tematów związanych głównie z Krajem Kwitnącej Wiśni (Japonią), jej kultury i popkultury – tradycji, zwyczajów, muzyki, legend, języka etc. JAPANicon2 odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera na Osiedlu Czecha 59 w dniach 22-23 października 2011 roku.

W ramach JAPANiconu CPE planuje dołączyć płaszczyznę środowiskową poprzez przeprowadzenie działań propagujących ideę zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem konwencji wydarzenia. Należą do nich: (więcej…)

Zrównoważone Wydarzenie w ramach 26. Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2011

niedziela, Sierpień 14th, 2011

Podążając za celem CPE, jakim jest rozwijanie i propagowanie postaw oraz działań zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju, postanowiliśmy podjąć się kolejnego wyzwania. Chcemy udowodnić, że niezależnie od tematyki i konwencji wydarzenia możliwa jest realizacja naszego celu.

W wyniku tego przekonania powstał projekt Zrównoważone Wydarzenie w ramach 26. Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2011. Polcon odbywa się każdego roku w różnych miastach Polski gromadząc fanów szeroko pojętej fantastyki w każdym wydaniu – tekstu, obrazu, dźwięku, gry (www.polcon2011.pl). Tym razem zagości w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 25 – 28 sierpnia.

W związku z powyższym postanowiliśmy wesprzeć organizatorów Polconu 2011 poprzez zorganizowanie i koordynowanie działań promujących ideę zrównoważonego rozwoju oraz zwiększających świadomość ekologiczną. (więcej…)