Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju (CPE) zostało założone w 2007 roku. Głównym jego celem jest rozwijanie i propagowanie postaw, inicjatyw i działań zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju [Statut]. Dzięki zaangażowaniu ludzi z różnych uczelni, w skład naszego Stowarzyszenia wchodzą specjaliści z dziedzin geografii, biologii, pedagogiki, inżynierii środowiska, gospodarki odpadami itp. [Zespół]

Nasze działania [Projekty] ogniskują się w trzech obszarach:

  • edukacja ekologiczna
  • wdrażanie ekorozwoju
  • współpraca

Wiecej

Aktualności

Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska, Święto Ogrodów 2016

niedziela, Maj 22nd, 2016

Zapraszamy na festyn z okazji Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska i Święta Ogrodów 2016.

logo dos

Impreza odbędzie się 5 czerwca 2016 (niedziela) na terenie Ogrodu Botanicznego w Poznaniu w godzinach 11:00 – 17:00. Głównymi organizatorami są Centrum Promocji Ekorozwoju, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Rada Osiedla Ogrody.

(więcej…)

Podsumowanie pierwszego spotkania EKOzGRANIA 2016

niedziela, Maj 22nd, 2016

W dniu 14.05.2016 r. w inspirującej przestrzeni poznańskiego Ogrodu Botanicznego UAM odbyło się pierwsze spotkanie EKOzGranie 2016. Teren został specjalnie wybrany – to tutaj 5.06.2016 r. odbędzie się Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska (http://dziensrodowiska.pl/).

(więcej…)

Projekty CPE – Dzień Ochrony Środowiska, Ptaki w Mieście i Cykl audycji

środa, Maj 18th, 2016

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju pragnie poinformować, iż w ramach otwartego konkursu na powierzenie realizacji zadania publicznego w sferze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w 2016 otrzymało pozytywne opinie i dotację na realizację trzech spośród pięciu złożonych ofert.

(więcej…)

CPE stroną w postępowaniu w sprawie o usunięcie 78 drzew

środa, Maj 18th, 2016

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju zostało dopuszczone w postępowaniu na prawach strony, w sprawie usunięcia 78 drzew, rosnących w pasach drogowych dzielnicy Nowe Miasto w Poznaniu.
(więcej…)

Zapraszamy na eko|zGRANIE – spotkanie w maju

sobota, Maj 7th, 2016

eko|zGRANIE ekozgranie

to cykl spotkań , podczas których uczestnicy podejmą próbę stworzenia gry lub zabawy według własnego pomysłu, której tematyka będzie dotykała zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Gry i zabawy ostaną wykorzystane już 5.06.2016 podczas Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska (http://dziensrodowiska.pl/)

Na spotkanie zapraszamy wszystkie osoby chcące z Nami podjąć to wyzwanie!

(więcej…)

Zapraszamy do udziału w Wielkopolskich Dniach Ochrony Środowiska 2016

czwartek, Marzec 31st, 2016

W imieniu organizatorów informujemy, że w tym roku odbędzie się kolejna edycja Wielkopolskich Dni Ochrony Środowiska w dniu 5 czerwca br. (tj. niedziela) w Ogrodzie Botanicznym UAM.

logo dos

W związku z tym pragniemy zaprosić wszystkie instytucję, organizację i firmy, działające na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, do udziału. 

(więcej…)

Zapraszamy na Eko Forum (MTP Poznańskie 18-20 marca br.)

środa, Marzec 16th, 2016

Razem Dla Środowiska – zapraszamy do udziału w Eko forum

(więcej…)

Konkurs na hasło Wielkopolskich Dni Ochrony Środowiska 2016

wtorek, Luty 23rd, 2016

Zapraszamy do udziału w konkursie na hasło Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska 2016 organizowanego 5 czerwca br. w Ogrodzie Botanicznym UAM.

logo dos

W tym roku Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska będzie połączony z Dniem Dziecka w ogrodzie botanicznym, więc hasło powinno odnosić się do obchodów tego dnia jak i do ochrony środowiska.

(więcej…)

Życzenia świąteczne

czwartek, Grudzień 24th, 2015

Podsumowanie wystawy BLIŻEJ NATURY edycja 2015

czwartek, Grudzień 10th, 2015

Bliżej natury 2015” to międzynarodowa wystawa twórczości plastycznej inspirowanej przyrodą organizowaną cyklicznie przez Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach (GOK)

(więcej…)