Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju (CPE) zostało założone w 2007 roku. Głównym jego celem jest rozwijanie i propagowanie postaw, inicjatyw i działań zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju [Statut]. Dzięki zaangażowaniu ludzi z różnych uczelni, w skład naszego Stowarzyszenia wchodzą specjaliści z dziedzin geografii, biologii, pedagogiki, inżynierii środowiska, gospodarki odpadami itp. [Zespół]

Nasze działania [Projekty] ogniskują się w trzech obszarach:

  • edukacja ekologiczna
  • wdrażanie ekorozwoju
  • współpraca

Wiecej

Aktualności

Zielone Wydarzenia w Poznaniu

środa, Listopad 30th, 2016

zw

Do kolejnych sukcesów Stowarzyszenia Centrum Promocji Ekorozwoju w tym roku dochodzi zrealizowany projekt Zielone Wydarzenia w Poznaniu.

(więcej…)

Formularz zgłoszeniowy Zielone Wydarzenia w Poznaniu

środa, Październik 12th, 2016
zw

 

Formularz zgłoszeniowy do projektu Zielone Wydarzenie w Poznaniu

 

(więcej…)

Zielone Wydarzenia w Poznaniu – spotkajmy się naturalnie

wtorek, Październik 11th, 2016

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju pragnie poinformowazwć o kontynuacji projektu Zielone Wydarzenia, które w okresie październiklistopad 2016 r. będzie współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania, będących w dyspozycji Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych, oraz współfinansowany przez Unię Europejską  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

(więcej…)

Formularz rekrutacyjny – „Ptaki w mieście 2016”

wtorek, Czerwiec 7th, 2016

Formularz dla osób zainteresowanych włączeniem się w działania w ramach projektu „Ptaki w Mieście 2016 – działajmy dla ochrony ptaków i ich siedlisk na budynkach wielorodzinnych w Poznaniu”.

Ptaki W Mieście 2016

(więcej…)

Ptaki w Mieście 2016 – działajmy dla ochrony ptaków i ich siedlisk w Poznaniu

wtorek, Maj 31st, 2016

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju ma zaszczyt poinformować o realizacji drugiego etapu programu „Ptaki w Mieście” pn „Ptaki w Mieście 2016 – działajmy dla ochrony ptaków i ich siedlisk na budynkach wielorodzinnych w Poznaniu”.

Ptaki W Mieście 2016

(więcej…)

Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska, Święto Ogrodów 2016

niedziela, Maj 22nd, 2016

Zapraszamy na festyn z okazji Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska i Święta Ogrodów 2016.

logo dos

Impreza odbędzie się 5 czerwca 2016 (niedziela) na terenie Ogrodu Botanicznego w Poznaniu w godzinach 11:00 – 17:00. Głównymi organizatorami są Centrum Promocji Ekorozwoju, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Rada Osiedla Ogrody.

(więcej…)

Podsumowanie pierwszego spotkania EKOzGRANIA 2016

niedziela, Maj 22nd, 2016

W dniu 14.05.2016 r. w inspirującej przestrzeni poznańskiego Ogrodu Botanicznego UAM odbyło się pierwsze spotkanie EKOzGranie 2016. Teren został specjalnie wybrany – to tutaj 5.06.2016 r. odbędzie się Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska (http://dziensrodowiska.pl/).

(więcej…)

Projekty CPE – Dzień Ochrony Środowiska, Ptaki w Mieście i Cykl audycji

środa, Maj 18th, 2016

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju pragnie poinformować, iż w ramach otwartego konkursu na powierzenie realizacji zadania publicznego w sferze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w 2016 otrzymało pozytywne opinie i dotację na realizację trzech spośród pięciu złożonych ofert.

(więcej…)

CPE stroną w postępowaniu w sprawie o usunięcie 78 drzew

środa, Maj 18th, 2016

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju zostało dopuszczone w postępowaniu na prawach strony, w sprawie usunięcia 78 drzew, rosnących w pasach drogowych dzielnicy Nowe Miasto w Poznaniu.
(więcej…)

Zapraszamy na eko|zGRANIE – spotkanie w maju

sobota, Maj 7th, 2016

eko|zGRANIE ekozgranie

to cykl spotkań , podczas których uczestnicy podejmą próbę stworzenia gry lub zabawy według własnego pomysłu, której tematyka będzie dotykała zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Gry i zabawy ostaną wykorzystane już 5.06.2016 podczas Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska (http://dziensrodowiska.pl/)

Na spotkanie zapraszamy wszystkie osoby chcące z Nami podjąć to wyzwanie!

(więcej…)